Remont Drogi Powiatowej 

Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk na swoim blogu obiecuje remont dróg. Kolumnie dotyczy to ul. Ogrodowej i dalszej części chodnika na ul. Wileńskiej. Będzie to już drugi w tym roku remont ul. Ogrodowej w kierunku Wronowic, po pierwszym dość szybko pojawiły się dziury.


„Inwestycje drogowe w naszym regionie nabierają tempa. Z oszczędności przetargowych, które pokazały się przy ulicy Batorego i innych inwestycjach drogowych w naszym powiecie, Rada Powiatu Łaskiego zdecydowała się zrealizować: blisko 700 metrowego odcinka drogi z Kwiatkowic do Przyrownicy (Gmina Wodzierady zabezpieczyła na ten cel 20 tysięcy złotych dofinansowania), 500 metrowego odcinka drogi od ul. Ogrodowej z Kolumny do Wronowic oraz o dalszym remoncie chodnika przy ulicy Wileńskiej w Kolumnie – 200 metrów.

Wszystko to chcemy zdążyć zrealizować jeszcze w bieżącym roku. Jednocześnie, mamy nadzieję, że uda nam się dotrzymać się terminu 15 października, kiedy to planujemy oddać do użytku kilometr asfaltowej drogi na podbudowie – od Anielina, w kierunku Bałucza. Wszystko wskazuje na to, że w Buczku uda się wykonać pierwszy etap inwestycji na ul. Zielonej, realizowanej wspólnie z Gminą Buczek, która w tym roku przeznaczyła na ten cel 200 tysięcy złotych.

Bardzo cieszy mnie również nawiązanie współpracy i podjęcie decyzji o wzajemnej pomocy finansowej Powiatu Łaskiego z Gminą Łask. Zgodnie z ustaleniami obu samorządów – 705 tysięcy złotych zostanie przekazane dla Powiatu Łaskiego od Gminy Łask na dalszą część ulicy Batorego, a 304 tysiące złotych pomocy Powiatu powędruje do Gminy na drogę w miejscowości Orchów.

Ponadto, w październiku, wspólnie z Gminą Widawa będziemy kontynuować dalszą część budowy chodnika (ok. 300 metrów) w miejscowości Kolonia Zawady.

Warto przypomnieć, że pierwszy etap modernizacji ulicy Batorego zakończył się w ostatnim tygodniu września.”

 Źródło: gabryjaczyk.blog.pl