Kolumno czego ty chcesz? Dokąd zmierzasz?

W ostatnich dniach prowadziłem sporo rozmów z różnymi ludźmi z Kolumny. Na tej podstawie wysnuwam wnioski i mam nadzieję, że są błędne…. Entuzjaści mają głowy pełne fantastycznych pomysłów do zrealizowania, rwą się do roboty i pragną Kolumny dla siebie i swoich dzieci, wiedzą jak ich świat powinien wyglądać. Sceptycy małymi kroczkami od dwudziestu i więcej lat dążą do niezależności Kolumny (sami tak twierdzą), często działają w strukturach samorządowych i koniecznie chcą liczyć koszty, mają problemy ze zrozumieniem nie tylko skali inwestycji, ale nawet elementarnych różnic między nimi. Inwestycja w Kolumnie, która dla miasta zwróci się po 10 latach (licząc ostrożnie) i będzie generować stałe dochody – o wartości 200 tys jest stawiana na równi z wielomilionowa inwestycją w Łasku, która będzie generowała tylko koszty. Są jeszcze mieszkańcy, którym wszystko jedno, a najlepiej żeby mogli chodzić w Pampersach, a Łask niech te Pampersy tylko zmienia, choćby czasami… Czy ta mieszanka chce samodzielności? W umysłach pewnie tak, w nogach i w głosowaniu już raczej nie….no bo po co? stracimy te wielkie inwestycje które są obiecane (czyli wartość jednej działki w Kolumnie i ułamek wartości po ew. sprzedaży starego przedszkola..) Zadanie dla Kolumny jest trudne – w przyszłych wyborach wybieramy tylko 3 radnych – więc nasi radni będą mogli tylko podrapać się po głowie i jeden drugiego po plecach…. więc jaki bunt? jaka samodzielność? jacy buntownicy?
Mieszkańcy chcą marketu, ale dość przytomnie wskazują na ulicę Lipową na której podobno jest wystarczająco miejsca. Chcą Domu Kultury z prawdziwego zdarzenia (absolutnie poza  szkołą), liczą na to, że choć w części zastąpi młodzieży „Peron Lewy” i „Peron Prawy”…o ulicach wypowiadają się w słowach, które na tej stronie są cenzurowane..
 Podaję link do strony o źródłach finansowania Gmin można pobrać plik Doc gdzie jest dokładniej, dodam że dochodzi jeszcze do 40% z naszych PIT.  Podaję link do ciekawego artykułu w GW oczywiście tytuł nie oddaje istoty, bo chodzi o ludzi, a nie rządzących – Bunt_polskich_miast

Coś ty zrobił dla